Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / 4 ознаки перспективної бізнес-ідеї

4 ознаки перспективної бізнес-ідеї

Ідея нового бізнесу, яка давно сидить у вас в голові, може бути дійсно стоїть. А може і не бути. Як же зрозуміти, чого коштує ця ідея, як можна швидше? Оцініть потенціал цієї ідеї, відповівши на чотири простих питання. Дана схема допоможе перевірити як ідею, реалізація якої ще не почалася, так і бізнес-модель стартапу, який тільки почав розвиватися.
В Акселератор ФРИИ можуть потрапити тільки ті проекти, у яких вже є працюючий прототип. Ми не приймаємо стартапи на стадії ідеї. Але у сферу наших інтересів входить розвиток підприємництва як галузі в цілому, тому ми намагаємося допомагати початківцям підприємцям приймати вірні рішення. Дана стаття є переробленим перекладом із закордонного джерела, вона може бути корисна як на початковій стадії створення продукту – етапі продумування ідеї, так і на наступній стадії — розробки MVP (minimum viable product, працюючого прототипу). Поставивши собі наступні чотири питання можна визначити, наскільки ідея і сам продукт перспективні і варті того, щоб ними займатися.
Багато людей відкладають втілення своїх ідей в довгий ящик, так і не переконавшись, чи є у них потенціал, або їх просто лякає думка про кількість грошей, яка потрібна для запуску проекту. Цей процес не повинен бути настільки складним. У компанії QuickMVP найскладнішу частину стартапу – перевірку основної гіпотези – спростили до чотирьох питань, які можуть допомогти вам передбачити успіх вашої бізнес-ідеї, визначити її перспективність.
1. Наскільки велика проблема, і чи є вона взагалі?
Перш за все, вам слід зрозуміти, чи вирішує ваш продукт чиюсь реальну проблему. Якщо у вас є чітке бачення вашої цільової аудиторії, засноване на якомусь попередньому взаємодії з нею, поспілкуйтеся з потенційними клієнтами. Призначте зустріч з ними за чашкою кави, або поговоріть з ними по телефону, задавши кілька запитань. Це допоможе зрозуміти, як ви можете задовольнити їх потреби. Не варто заміняти особисте спілкування з клієнтом онлайн-опитуваннями, мета клієнтського інтерв’ю – детальні історії, які покажуть вам моделі поведінки клієнтів, їх очікування від вашого сервісу, їх спосіб мислення. В першу чергу, це стосується B2b-продуктів з немасової цільовою аудиторією.
Щоб отримувати від спілкування з клієнтами хороший результат, потрібна практика. Інтерпретувати отримані якісні дані можна по-різному, тут часто грає роль чинник суб’єктивності. Як же уникнути неправильної інтерпретації отриманих від клієнта даних? Можна використовувати техніку оцінки проблемного інтерв’ю, щоб виміряти його результати в балах і прийняти швидке рішення, засноване на оцінці. За підсумком інтерв’ю потрібно задати собі кілька питань, в залежності від відповідей на які нараховується певна кількість балів. У процесі інтерв’ю ви повинні зрозуміти:
— як інтерв’юється сприймає проблеми, про які ви запитуєте;
— наскільки він вважає їх хворобливими і нагальними;
— намагався він вирішити їх самостійно;
— чи готовий платити за їх рішення.
Детальніше цей спосіб оцінки проблемного інтерв’ю описаний тут, але якщо спростити: за ствердну відповідь на кожне з питань шаблону слід нарахувати 8-10 балів, за нейтральний – 4-5, за негативний – 0.
Якщо інтерв’ю отримує від 25 балів, це означає, що клієнтів дійсно хвилює проблема, яку ви хочете вирішити, а якщо менше, то проблема — це далеко не доведений факт.
Ментор та інвестиційний менеджер ФРИИ Ілля Корольов рекомендує наступні дві книги, в яких добре описані підходи до підготовки, проведення та оцінки інтерв’ю: Running Lean (Ash Maurya) і The Mom Test (Rob Fitzpatrick).
2. Скільки клієнти готові заплатити за ваше рішення?
Якщо ви не визначилися в тому, хто ваша цільова аудиторія, або у вас є відразу кілька ідей, які ви хочете по-швидкому протестувати, почніть краще з експериментів з лендингом, ніж з інтерв’ювання людей, які тільки зареєструвалися. Особливо це стосується В2С-сервісів.
Як перевірити, скільки клієнти готові платити за ваше рішення? Ось один із способів, який підходить, в першу чергу, для B2C-сервісів. Поставте на лендінгем блок з тарифними планами і використовуйте, наприклад, Google Adwords, щоб привести цільових відвідувачів на вашу сторінку. Виміряйте кількість конвертованих заявки відвідувачів і відправте наздоганяльні емейли з тарифними планами. Щоб зрозуміти, що є сенс просувати ідею і далі, потрібно отримати показник конверсії заявки 10-15%. Протестуйте різні тарифи і обчисліть приблизний дохід з клієнта ще до того, як почнете вибудовувати бізнес.
Рада по цій частині від Олександра Журби, трекера ФРИИ, приватного інвестора і співзасновник Акселератора ТехDrive: «Якщо ви працюєте з B2C, створіть інтернет-сторінку і дайте скрізь, де тільки можна, рекламу: контекстну, в соціальних мережах і т. д. Поставте системи збору статистики, вивчайте реакцію людей і намагайтеся зрозуміти, чи готові вони платити» (глава «Як перевірити ідею» з книги «Стартап-гайд: як почати… і не закрити свій бізнес»). Ідеальне завершення початкового етапу перевірки ідеї, яка дійсно щось доводить, — це передоплата.
3. У скільки обходиться залучення одного клієнта?
Як тільки ви визначили, що люди будуть платити вам за вирішення їх проблеми, потрібно дізнатися, у скільки обійдеться залучення аудиторії до вашого продукту. Контекстна реклама – хороший спосіб обчислити вартість залучення клієнта (CAC, Customer Acquisition Cost) на ранній стадії, як тільки з’являється репрезентативна вибірка клієнтів і обчислений приблизний показник конверсії.
Вартість залучення клієнта = Сума, витрачена на рекламу/ Кількість цільових дій (або конверсій”) на лендинге.
Щоб вибудувати життєздатний бізнес, вартість залучення клієнта повинна бути значно менше, ніж його плата за користування вашим сервісом. Як можна вирівняти показники в свою користь – це тема для окремої статті. Вартість залучення клієнта можна обчислити також за допомогою Facebook ads, Vkontakte Ads, і будь-якого з PPC (Pay Per Click) каналів.
4. Який обсяг ринку? Наскільки він досяжний?
Тепер, коли ви притягли якусь кількість клієнтів, настав час поставити питання: чи можете Ви залучити 1000? 10 000? Наскільки велика ймовірність цього? Краще перевірити це на ранній стадії. Багато стартапи закрилися, тому що вони не змогли залучити достатньо клієнтів. Є простий спосіб умовно визначити обсяги ринку (правда він працює тільки в тому випадку, якщо ваш ринок не новий: у разі якщо клієнти ще не знають про таку технологію, вони навряд чи будуть шукати її в пошуковику). Щоб отримати уявлення про розмір вашого ринку, подивіться обсяги пошукових запитів по релевантним ключовими словами в Google або Yandex. Знайдіть низкоконкурентные (які мало використовуються іншими компаніями), але високочастотні ключові слова, щоб охопити більшу частку ринку за низькою ціною залучення клієнта.
Якщо ваші ключові слова – високочастотні, але при цьому за ним активно просувають свої сайти конкуренти, то ви заходите на насичений ринок, і в процесі масштабування будете відчувати труднощі.
Наступного разу, коли у вас з’явиться крута ідея, коротко опишіть її і перевірте за допомогою цих чотирьох питань. Чим швидше ви це зробите і отримаєте відповіді на питання, тим швидше дізнаєтеся, яка ідея варта того, щоб реалізувати її.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!