18 фатальних помилок починаючого підприємця!

1. Один засновник
Ви ніколи не помічали як мало успішних бізнесів були засновані однією людиною? Навіть компанії, які, як ви вважали, мають одного засновника, подібно Oraclе, на ділі зазвичай починалися великим числом учасників. Навряд чи це просто збіг.
Що поганого в одному засновника?
Часто це свідчить про відсутність довіри. Можливо, засновник не пропонував нікому з друзів почати бізнес спільно. А це тривожний сигнал, оскільки друзі – це ті, хто знають вас краще всього.
І навіть якщо всі друзі підприємця помилялися, а ідея бізнесу була дійсно стоїть, все одно засновник виявляється в невигідній позиції. Початок бізнесу – дуже важке випробування для однієї людини. Вам потрібні партнери для спільної генерації ідей, для утримання від прийняття помилкових рішень і щоб підтримати в скрутну хвилину.
Причому останнє, мабуть, найважливіше. Низькі старти бувають настільки низькі, що мало хто винесе їх на самоті. Коли у бізнесу кілька засновників, у важку хвилину вони об’єднують волю і зусилля, щоб вистояти, незважаючи ні на що. Кожен думає: «я не можу підвести інших», активізуючи одну з найпотужніших сил у людській природі. Одна людина на таке нездатний.
2. Погане розташування
Інноваційні бізнеси виживають в певних місцях. Так Силіконова долина в Америці домінує за кількістю успішних стартапів над іншими територіями. Чому в одних містах новий бізнес виживає краще, ніж у інших?
Очевидно, це пов’язано з концентрацією подібних бізнесів, підтримку галузі державою, великим числом людей сочуствующих того, що ви робите і т. п. Хто знає, які ще фактори визначили значне перевищення частки успішних запусків бізнесу на душу населення в Силіконовій долині в порівнянні з іншими місцями, але це факт.
3. Окраинная ніша
Більшість груп підприємців обирають для бізнесу окраїнні ніші, щоб уникнути прямої конкуренції.
Якщо ви спостерігали за маленькими дітьми, що грають у спортивні ігри, то помічали, що молодше певного віку діти бояться м’яча. Як тільки м’яч летить в їх сторону, вони інстинктивно стороняться його. Вибір околичного маргінального проекту схожа на поведінку маленьких дітей на спортивному майданчику. Якщо ви вмієте щось робити добре то змушені будете зіткнутися з конкурентами і треба прийняти цей факт.
Ви можете уникнути конкуренції, тільки уникаючи хороших ідей бізнесу.
Швидше за все, штучне заниження своїх домагань є більше інстинктивним рухом, ніж усвідомленим вибором на користь безпеки. Ваше підсвідомість просто не дозволяє вам думати про великі ідеї, щоб не дати втягнути себе в ризикований висококонкурентний бізнес.
4. Похідна ідея
Більшість пропозицій, що виходять від нових компаній всього лише імітація інших, більш успішних компаній. Вони повторюють ті ж ідеї та пропозиції, не поліпшуючи їх. Якщо ви звернете увагу на успішні проекти, то помітите, що жоден з них не був повторенням існуючого бізнесу.
Де ці підприємці знаходили ідеї? Зазвичай у фокусуванні на вирішенні конкретної проблеми. Найкраще тієї, яка зачіпає вас особисто. Apple виникла тому, що Стів Возняк хотів комп’ютер, Google – тому що Леррі і Сергій не могли швидко знаходити потрібну інформацію, Hotmail – тому що Сабір Батья і Джек Сміт не могли обмінюватися електронною поштою на роботі.
Не шукайте компанії, які знайшли вдале рішення проблеми – шукайте проблеми і уявляйте, якою повинна бути компанія вирішує їх . На що люди скаржаться? Що б ви хотіли для себе?
5. Упертість
У деяких областях шлях до успіху полягає в наявності чіткого бачення мети і неухильному русі до неї незалежно від того, з якими затримками ви до неї йдете. Починаються бізнеси не відносяться до цієї категорії. Слідування за баченням мети кшталт Олімпійських ігор, коли є конкретна мета – золота медаль. Початківець ж бізнес схожий науці слідопита, шукає сліди і продвигающегося за ним .
Так що не будьте занадто прив’язані до первинного плану. Цілком можливо він не вірний. Найбільш успішні бізнеси у фіналі виявлялися зовсім не схожими на первинні задуми. Ви повинні бути готові побачити хорошу ідею, коли вона з’явиться. І найважче в цьому, відмовитися від вашої початкової ідеї.
Але відкритість новим ідеям повинна бути правильною. Зміна курсу щотижня не менш фатальною для початківця бізнесу. Необхідно завжди перевіряти себе. Чи є нова ідея деяку прогресію? Якщо у кожної нової ідеї ви здатні використовувати більшість напрацьованих раніше знань і ідей, то очевидно ви на вірному шляху. Якщо ж починати доводиться з нуля – це поганий знак.
На щастя, є ті, хто може дати вам гарну пораду – ваша цільова аудиторія (клієнти чи користувачі). Якщо новий напрямок здається їм захоплюючим, а доопрацювання цікавими, значить ви на правильному шляху.
6. Найм поганих програмістів
Багато розорилися в 90-ті роки бізнеси звалилися з-за поганих програмістів. Бізнесмен не може оцінити професіоналізм програміста, а кращі з них роботу не шукають і не хочуть втілювати чужі ідеї.
Як же вибирати хороших програмістів, якщо ви ним не є? На це питання немає відповіді. Можна було б порадити звернутися до хорошого фахівця, щоб він допоміг вам відібрати співробітників, але як ви зможете дізнатися наскільки цей фахівець хороший сам?
7. Вибір невірної платформи
Пов’язана з попереднім пунктом проблема: як правило, погані програмісти вибирають невірні платформи.
8. Зволікання із запуском
Компанії будь-якого розміру має труднощі із створенням і запуском програмного забезпечення. Це властиво середовищі – робота здається виконаної завжди на 85% і бізнесмени постійно затягують висновок продукту, виправдовуючись необхідністю тестування і доопрацювання. Проблема в тому, що коли робота буде виконана на 100% буде це все ще актуально для користувачів?
9. Занадто ранній запуск
Проблема надто раннього запуску в тому, що представляючи сирий матеріал публіці, ви руйнуєте свою репутацію. Отже, який мінімум потрібен для запуску?
Я пропоную подумати над завданням в цілому і вичленувати ядро, яке буде корисне саме по собі і органічно впишеться в завершений проект. І починайте роботу з створення тієї частину завдання, яке зможе бути корисним саме по собі. Тоді навіть незавершена програма в якийсь зможе бути реально корисної користувачеві.
10. Відсутність конкретного образу користувача (клієнта)
Ви не можете створювати продукт, не маючи уявлення про те, хто саме буде ним користуватися. Більше того, ваше завдання знайти кількох представників майбутньої цільової аудиторії і вивчити їх думку щодо продукту.
11. Вкладення недостатньої кількості грошей
Успіх більшості проектів залежить від фінансування. Всі вони мають деякий запланований термін запуску протягом якого бізнес буде набирати обертів і готується до зльоту. Якщо у вас є ідея і зразок, ваше завдання переконати інвесторів вкласти якомога більше грошей на цей проект. Я раджу новачкам, отримавши фінансування, намагатися на першому етапі нічого не витрачати, поставивши своєю єдиною метою створити працездатний дослідний зразок . Так ви будете максимально гнучкі і готові до нових обставин.
12. Занадто великі витрати
Складно провести межу між недоліком інвестування та занадто великими витратами. Основний спосіб «спалити» гроші – наймати занадто багато людей. Можна дати три головних ради в цьому напрямку: 1) не наймати, якщо можна обійтися, 2) прагнути розплачуватися акціями а не грошима, 3) наймати тільки тих, хто може або писати програми або залучати нових клієнтів – це головне в чому ви потребуєте на даному етапі.
13. Занадто великий дохід
Очевидно, що брак грошей може вбити початківець бізнес, але як може нашкодити їх надлишок?
Проблема не стільки в самих грошах, скільки в змінах супутніх їм. Інвестори, які вклали у вас гроші, не дозволять просто покласти прибуток в банк. Вони захочуть пустити гроші в розвиток. Офіс переїде в більш престижний район, будуть найняті нові люди і створені філії. Тепер найманих службовців буде набагато більше засновників. Вони не будуть так віддані компанії, їм треба буде пояснювати, що робити.
Чим більше компанія, тим важче змінювати курс . Що станеться, якщо ви усвідомлюєте необхідність змін? Більшість ваших співробітників залишиться з колишнім баченням.
Інша проблема — час. Чим більше грошей, тим більше потрібно часу для їх примноження. Як тільки суми перевалять за мільйони, інвестори стають дуже обережними. Вам доведеться проводити весь час у нескінченних нарадах з інвесторами, замість того щоб займатися новими проектами.
14. Погане управління інвесторами
Як засновник ви повинні управляти інвесторами. Ви, звичайно, повинні дослухатися до їхньої думки, але не можна дозволяти їм управляти компанією. Якщо вони настільки добре знають що робити, чому вони самі не запускають новий бізнес?
Наскільки сильно ви залежите від інвестора визначається вашою часткою в компанії. Поки все йде гладко вони можуть вам не заважати. Але в бізнесі не завжди все складається добре. Занадто багато успішних проектів потопили самі інвестори. Напевно, найяскравіший приклад фатальне для корпорації Apple рішення ради директорів звільнити Стіва Джобса.
15. Жертвування користувачами на догоду (передбачуваної) прибутку
Як уже говорилося, якщо ви створите те, що користувачам необхідно — все буде відмінно. Не варто зосереджуватися на тому, як заробити. Створити щось, що буде затребуване споживачами набагато важче. Вирішіть першу задачу і потім думайте, як на цьому заробити.
16. Небажання забруднити руки
Майже всі програмісти мріють займатися тільки розробкою програмного коду, залишаючи іншим брудну роботу заробляння грошей. Управляти бізнесом? Більшість воліли б розробляти ідеї. Але ніхто не повірить просто в ідею, поки ви не покажете готовий продукт або розробку.
Якщо ви хочете залучити клієнтів вставайте з-за комп’ютера і спробуйте переконати їх самі. Так у вас виявиться набагато більше шансів на успіх.
17. Розбіжності між засновниками
Розбіжності між засновниками досить звичайне явище. Вихід одного з співвласників із бізнесу не завжди призводить до його краху. І все ж більшість майбутніх спорів між засновниками можна було б уникнути, якщо б вони уважніше підходили до вибору партнера на початку. Більшість спорів виникає не із-за ситуації, а з-за самих людей, і, очевидно, спочатку співвласники придушили внутрішньо опір співпраці. Тому ніколи не починайте бізнес з тими, хто вам неприємний, навіть якщо він має такий необхідний вам навик .
Люди – найважливіший компонент початківця бізнесу, а тому не йдіть на компроміси.
18. Недостатні зусилля
Недостатні зусилля. Це мабуть найголовніша помилка починаються бізнесів, про яких ми навіть не дізналися, бо два хлопці які їх придумали, займалися підготовкою проекту після трудового дня і в результаті закинули починання.
Якщо ви хочете уникнути невдачі, головне, що ви повинні зробити, відмовитися від іншої роботи. Якщо ви приділяєте підготовці нового проекту недостатньо уваги і продовжуєте працювати ще десь-то ви, ймовірно, в глибині душі впевнені в успішності проекту.
Більшість нових проектів, які могли б стати успішними ніколи не будуть здійснені, тільки тому що засновники доклали недостатньо зусиль для їх реалізації. Саме в максимальній інтенсивності зусиль і криється головний секрет успіху.
Автор: Тетяна Нікітіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.