Частный займ от частной организации кредит до 50 000 грн. без отказов Круглосуточно 24/7 Вся Украина 100% Отправьте заявку онлайн прямо сейчас за 30 секунд бесплатно!

Введіть сумму:

Отримали кредит, ставте лайк!
Home / Бізнес / 10 глибокодумних і корисних бізнес-притч

10 глибокодумних і корисних бізнес-притч

Іноді все, що потрібно для правильних висновків або прийняття єдино вірного рішення, — це короткий дотепне оповідання. Притчі, які ми для вас підібрали, можуть допомогти у вирішенні не тільки робітників, але й інших проблем.
1. Притча про двох торговців взуттям в Африці
Одна велика взуттєва компанія відправила у відрядження до Африки двох продавців, щоб провести аналіз ринку на перспективу. Через тиждень один з них в телеграмі начальству написав: «Я повертаюся. Тут немає ніяких перспектив. Взуття тут нікому не потрібна, тут всі ходять босоніж». В цей же час другий продавець надіслав наступне послання: «Це велика удача! Надсилайте сюди все, що є, ринок тут практично не обмежений! Тут всі ходять босоніж!»
Висновок: успіх чи невдача в якій-небудь справі спочатку залежать від особистого сприйняття проблеми і того настрою, який є у людини.
2. Притча про священика і черниці
Як-то раз священик запропонував черниці підвезти її до будинку. Сівши в машину, вона закинула ногу за ногу так, що оголилося стегно. Священикові насилу вдається уникнути аварії. Вирівнявши машину, він крадькома поклав руку їй на ногу. Черниця каже:
— Батько, Ви пам’ятаєте Псалом 129?
Священик прибрав руку. Але, переключивши передачу, він знову доторкнувся до її нозі. Черниця повторює:
— Батько, Ви пам’ятаєте Псалом 129?
Священик зніяковів:
— Вибачте, сестра, але плоть слабка, — і знову приречено прибрав руку.
Добравшись до монастиря, черниця важко зітхнула і вийшла з машини. Приїхавши до церкви, священик знайшов Псалом 129 і прочитав: «Іди далі і шукай, вище ти знайдеш щастя».
Висновок: якщо ви погано знаєте свою справу або звикли відступати перед труднощами, багато можливості можуть бути втраченими раз і назавжди.
3. Притча про орла і кролика
Орел сидів на дереві, відпочивав і нічого не робив. Маленький кролик побачив орла і запитав:
— А можна мені теж сидіти, як ви, і нічого не робити?
— Звичайно, чому ні, — відповів той.
Кролик сів зручніше під деревом і став відпочивати. Раптом звідки не візьмись з’явилася лисиця, схопила кролика і з’їла його.
Висновок: щоб просто сидіти і нічого не робити, треба сидіти дуже, дуже високо.
4. Притча про дружину і сусіда
Чоловік зайшов в душ, в той час, як його дружина тільки закінчила митися і вийшла з ванної. Раптом пролунав дверний дзвінок. Дружина нашвидку загортається в рушник і біжить відкривати. На порозі стоїть сусід. Побачивши жінку, він каже: «Я дам Вам 800 доларів, якщо Ви знімете рушник». Подумавши пару секунд, жінка скинула рушник. Сусід подивився на неї, віддав їй 800 доларів і пішов. Дружина знову замотується в рушник і повертається у ванну.
— Хто це був? — запитує чоловік.
— Сусід, — відповідає дружина.
— Чудово, — говорить чоловік, — він нічого не говорив про 800 доларів, які мені винен?
Висновок: ділитеся з акціонерами інформацією про видані кредити, інакше можете виявитися в неприємній і неприємної ситуації.
5. Притча про кота і мишах
В одному великому будинку жила мишача родина. Багато років миші жили щасливо і безтурботно, господарювали на кухні і з’їдали все, що могли знайти.
Але в один зовсім не прекрасний день прийшла біда. Господарі втомилися від мишачих набігів і завели кота. Кіт хотів у що б то не стало довести, чого він вартий, і став мишей ганяти по всьому будинку — вгору, на горище, вниз, у підвал, і, до жаху мишей, навіть піймав і з’їв кілька їхніх родичів!
Тоді одна з мишей скликала екстрену раду, щоб обговорити, як впоратися з ситуацією. Так як миші відзначалися чудовими творчими здібностями, вони влаштували «мозковий штурм» і придумали масу ідей, як позбутися від кота: отруїти, застрелити, до смерті налякати і так далі.
Нарешті, заговорила сама розумна миша:
— Чому б не прив’язати на шию котові дзвіночок? Тоді ми завжди будемо чути, де він, і встигнемо втекти і сховатися.
Всі вирішили, що це чудова ідея, стали плескати розумну миша по спині і вітати з таким творчим рішенням. Але раптом, у розпал цих привітань, сама маленька мишка, яка сиділа в самому темному куточку та мовчала, встала і підняла лапку.
— Можна запитання? — несміливо пропищала вона.
— Звичайно, — сказав ватажок мишей, — питай.
— Я думаю, що це прекрасна ідея і все таке… І не хочу псувати вам настрій, але… А хто з нас буде прив’язувати коту дзвіночок?
Висновок: творчі ідеї прекрасні. Але тільки якщо вони продумані до кінця.
6. Притча про лесогрнах
Завдання двох лісогрнів — канадця і норвежця — була така: повалити якомога більше дерев на своїй ділянці лісу. Часу їм давалося з восьмої години ранку до четвертої години вечора.
О восьмій ранку пролунав свисток і лісогрни зайняли свої позиції. Вони грнали дерево за деревом, поки канадець не почув, що норвежець зупинився. Зрозумівши, що це його шанс, канадець подвоїв зусилля. В дев’ять годин канадець почув, що норвежець знову взявся за роботу.
І знову вони працювали майже синхронно, як раптом без десяти десять канадець почув, що норвежець знову зупинився. І канадець знову взявся за роботу, бажаючи скористатися слабкістю конкурента. Так тривало цілий день. Щогодини норвежець зупинявся на десять хвилин, а канадець продовжував роботу без перерви.
Коли пролунав сигнал про закінчення змагань, рівно в чотири години дня, канадець був абсолютно впевнений, що приз у нього в кишені. Ви можете собі уявити, як він здивувався, дізнавшись, що програв!
— Як це вийшло? — запитав він норвежця. — Щогодини я чув, як ти на десять хвилин припиняєш роботу. Як, чорт тебе забирай, ти примудрився нагрнати більше деревини, ніж я?! Це неможливо.
— Насправді все дуже просто, — прямо відповів норвежець. — Щогодини я зупинявся на десять хвилин, щоб нагострити свою сокиру.
Висновок: кожен раз, коли перед вами стоїть складне завдання, треба періодично зупинятися і думати над важливими питаннями, заточуючи свій «сокира».
7. Притча про Черепасі і Скорпіоні
Одного разу Скорпіон попросив Черепаху перевезти його через річку. Черепаха відмовлялася, але Скорпіон все-таки її вмовив.
— Ну, добре, — погодилася Черепаха, — тільки дай слово, що ти мене не вжалила.
Скорпіон дав слово. Тоді Черепаха посадила його на спину й поплив через річку. Скорпіон сидів смирно всю дорогу, але біля самого берега боляче вжалив черепаху.
— Як тобі не соромно, Скорпіон? Адже ти дав слово! — закричала Черепаха.
— Ну і що? — холоднокровно запитав він. — Скажи, чому ти, знаючи мій характер, погодилася везти мене через річку?
— Я завжди прагну допомогти кожному, така вже моя природа, — відповіла Черепаха.
— Твоя природа — допомагати всім, а моя — всіх жалити. Я зробив рівно те, що робив завжди!
Висновок: наближаючи до себе необов’язкових і непорядних людей, не ображайтеся і не нарікайте, якщо раптом вони вас не підведуть. Така їх природа. Якщо сумніваєтеся в людині — тримайтеся від нього подалі. Не пускайте його у своє життя і свій бізнес.
8. Притча про індички і бику
Індичка якось сказала бику:
— Я так мрію коли-небудь забратися на вершину дерева, — зітхала вона, — але у мене так мало сил.
— Чому б тобі не подзьобати мій гній? — відповідав бик, — в ньому багато поживних речовин.
Індичка склевала невелику купку, і це дійсно дало їй досить сил, щоб забратися на нижню гілку дерева. На наступний день, з’ївши ще, вона досягла другої гілки. Нарешті, на четвертий день, індичка гордо сиділа на вершині дерева. Там її помітив фермер і збив пострілом з рушниці.
Висновок: маніпуляції з нечистими справами, можливо, і допоможуть вам залізти на вершину, але не допоможуть там утриматися.
9. Притча про правильному ударі
Одного разу на одній з англійських фабрик вийшов з ладу паровий генератор. Яких тільки фахівців не запрошував фабрикант, але ніхто не зміг його полагодити. І ось одного разу прийшов незнайомий чоловік і сказав, що може полагодити генератор. Фабрикант здивувався, але вирішив дати майстру шанс.
Акуратно і методично той почав простукувати різні ділянки машини, уважно прислухаючись до звуків, які видавала металева поверхня. За десять хвилин він простукав датчики тиску, термостати, підшипники і з’єднання, де, як він припускав, перебуває ушкодження. Потім він підійшов до одного з колінчастих з’єднань і завдав несильного удару молотком. Ефект був миттєвим. Щось зрушилося, і паровий генератор заробив.
Фабрикант довго дякував майстра і попросив його прислати рахунок, де були розписані всі види робіт. Ось що було написано в рахунку: «За десять хвилин простукування — 1 фунт. За знання того, куди потрібно вдарити — 9999 фунтів. Загальна: 10000 фунтів».
Висновок: професіоналізм — це не вміння щось зробити, а вміння зробити саме те, що потрібно в даній ситуації.
10. Сучасна притча про Джинне
Бухгалтер, секретарка і менеджер пішли обідати і знайшли старовинну лампу. Ні на що не сподіваючись, вони потерли її, і на превеликий свій подив, побачили перед собою Джина, який заявив:
— Я виконаю по одному бажанню кожного з вас.
— Я перша, я перша! — вигукнула секретарка — Я хочу зараз бути на Багамах, на катері, і не думати ні про що, — промовила вона і тут же зникла.
— Тепер я, тепер я! — каже бухгалтер — Хочу бути на Гаваях, відпочивати на пляжі, з масажем, нескінченним запасом піно колады і любов’ю всього мого життя, — і теж зник.
— Тепер твоя черга, — говорить Джин менеджеру.
— Я хочу, щоб ті двоє повернулися в офіс після обіду.
Висновок: завжди давайте вашій босові висловитися першим.

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Замовити грошi >