Увага! Для отримання кредиту натисніть "отр имати кредит" та запоніть заявку на отримання грошей!

 

Home / Бізнес / 10 геніально просунутих на ринок товарів. Частина 1.

10 геніально просунутих на ринок товарів. Частина 1.

Як маленька маркетингова хитрість призводила до різкого стрибка продажів:
Red Bull
Почнемо з тонізуючий і стимулюючого, з енергетиків. Давним-давно в далеких-далеких США і Європі Red Bull тільки-тільки виходив на ринок і був слабким, маловідомим брендом. Конкуренцію йому складали ветерани: Pepsi, Labatt, Coca-Cola і Molson. Упевнені в собі компанії, відомі на кожній рекламної розтяжці. Позиціонування у всіх товарів цієї категорії було єдиним: тонус, стимуляція, підвищення працездатності за рахунок резервів організму (це властивість не афішувалося).
Просував товар Дітріх Матешиц, і він запропонував зробити наступне:
● штучно підвищити ціну у два рази у порівнянні з конкурентами (спірне крок, читаємо далі)
● зменшити обсяг тари
● привести товарну тару до виду «батарейка»
● розміщувати напої в магазинах в нестандартних для них місцях (До речі, слід зауважити, що «енергетики» з тієї пори в магазинах продаються де попало: в вино-горілчаних відділах, ковбасних і навіть кондитерських)
● Роздавати ящики з Red Bull студентам в університетських кампусах.
Ідея прижилася, студенти зраділи дуже приємною халяви, яка, до речі, чудово гармоніювала з горілкою, завдяки цьому з’явився фірмовий і надпопулярний коктейль: Vodka Red Bull.
IKEA
Був час, коли IKEA тільки-тільки приходила в США. І все б нічого, та продажу були гірше нікуди. Виявилося, що все дуже просто: дизайн американцям подобався, однак їх повністю не влаштовували габарити, які не відповідали великим розмірам їхніх будинків. Все, що потрібно збільшити габарити меблів.
Camel
Всі ми знайомі з тизерної рекламою, мета якої — привернути увагу споживача чимось провокаційним, незвичайним. Але мало хто знає, що сама перша «тізерна» реклама була застосована саме разом з випуском Camel на ринок Америки.
Тютюнова компанія швидко збагнула, що зображення верблюда на пачці — не тільки яскрава і запам’ятовується картинка, але ще і відмінний персонаж для проведення рекламних акцій.
Як це було. За кілька днів до надходження перших партій сигарет у продаж фахівці компанії відправили в газети майже 90 американських міст розбурхують розуми оголошення. Перше наголошувала: «Верблюди». Слідом з’явилися оголошення «Верблюди йдуть», а після — «Завтра в місті верблюдів буде більше, ніж в Африці та Азії разом узятих!». Перелякані, заінтриговані городяни з ентузіазмом і подивом дізналися правду: «Сигарети „Верблюд“ вже тут!» — так звучало останнє оголошення. Рекламна акція була настільки вдалою, що майже всі любителі тютюну спробували Camel.
AlkaSeltzer
Як змусити споживача брати товару рівно в два рази більше? Просто! Покажіть йому це.
У 1960 році вийшов рекламний ролик, чиї герої вживали не одну, а дві таблетки «антипохмелина». Слідом вдвічі збільшилися і продажі. Аналогічним чином пропонують двічі намилювати голову шампунем і вживати по дві жувальні гумки в подушечках.
Pepsi
Найбільш вдалим маркетинговим ходом Pepsi можна вважати те, як продавалася «газована вода» за часів Великої Американської Депресії. У той час Coca Cola продавала свої напої в пляшках по 170 мл, тоді як Pepsi тиражувала свій напій тарою на все 340 мл Ціна Pepsi була такою ж як і у Coca Cola: 5 центів за пляшку (1,5 грнля!!!). Такий сильний демпінг ціни ще і супроводжувався залипающей в мозку пісенькою про те, що «цей напій — для Вас!».
Таким чином протягом двох років, починаючи з 1936 року компанія збільшила свій прибуток і продажі в два рази, а слоган бив в американські мізки ще добрих 20 років. Навіть зараз можна зустріти відлуння тієї політики: пластикові пляшки Pepsi володіють об’ємом 0,66 літра, тоді як Coca Cola розливає свою продукцію тари за 0,5 літра.

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Отримати кредит >